kısa yollar Giriş
icon
icon
Yaşlı Sohbet Odaları

Yaşlandıkça ailelerimiz, insanlarla tanışmak ve sosyal çevrelerimizi genişletmek için yeni yollar aramamıza izin verebilir. Kesinlikle dışarı çıkıp yeni arkadaşlar edinmek için sevdiğiniz veya gönüllü olduğunuz etkinlikleri içeren gruplara katılabilirsiniz, ancak bazen yeni insanlarla tanışmak zordur. Bu, özellikle yaşlılar için çok fazla faaliyetin bulunmadığı bir alanda araç kullanmıyorsanız veya yaşamıyorsanız .

Bu şu anda bulunduğunuz bir duruma benziyorsa, Yaşlı sohbet odalarını düşünebilirsiniz. İnternet özellikli bir bilgisayarınız veya cihazınız varsa , Yaşlı sohbet odaları ilgi alanlarınızı paylaşan yeni insanlarla tanışmak için bir portal görevi görebilir.

Yaşlı Sohbet Odaları Nelerdir?

Sohbet odaları, insanların birbirleriyle istedikleri sıklıkta “konuştukları” (mesajlaştıkları) oldukları çevrimiçi topluluklardır. Yaşlı sohbet odaları yaşlı kalabalığa hitap eden çevrimiçi sitelerdir. Bunlar tipik olarak 50 yaşın üzerindeki insanları içerir ve gençlere açık değildir. Bunlar bir ilişki arayan insanlara yönelik Yaşlı arkadaşlık siteleriyle karıştırılmamalıdır. Üst düzey bir sohbet odasına katılmak, bir tarih ya da romantik bir ilişki aradığınız anlamına gelmez. Bu, ilgi alanlarınızı paylaşan yeni insanlarla tanışmanın yollarını aradığınız anlamına gelir.

Çoğu kez bu sohbet odalarında özel ilgi alanları için tasarlanmış forumlar bulunur. Bahçıvanlar , balıkçılar veya örgü meraklıları için bir grup bulabilirsiniz . Bu şekilde etiketlenmiş bir grup görürseniz, gruba katılabilir ve ilgi alanlarınızı paylaşan başkalarıyla sohbet edebilirsiniz. Bu, diğer insanlarla tanışmak ve sosyal kalmak için harika bir yol olabilir. Yeni insanlarla tanışmanın yanı sıra, Yaşlı sohbet odaları, demans ve Alzheimer hastalığı gibi tıbbi sorunları ortadan kaldırabilen zihni aktif tutmaya yardımcı olabilir .

Kendinize ait bir bilgisayara erişiminiz yoksa, birçok yerel kütüphane bu sohbet odalarına katılmak için kullanabileceğiniz internet hizmeti sunar.

Yaşlı Sohbet Odalarını Nerede Bulabilirim?

Google‘a gidin ve “Yaşlı sohbet odaları” yazın. Açılan uzun bir liste göreceksiniz. Buradan gezinebilir ve ilginizi çeken birini bulabilirsiniz. Bu ilgi alanları ve hobileri tartışmanın yanı sıra, bu sohbet odaları sağlık , sosyal güvenlik , bütçeleme ve yaşlılara odaklanan genel konular gibi yaşlılar için önemli olan konuları ele almaktadır. İşte bugün en popüler Yaşlı sohbet odalarına bir göz atın. Hepsi akranlarıyla bağlantı kurmak isteyen 50 yaş ve üzeri insanlara yöneliktir. Facebook Sohbet sayfamızdan yaşlılar ile sohbet edebilir kendileri ile chat yapabilirsiniz.

  • Silversurfers
  • Buzz50
  • ElderCare Çevrimiçi Sohbet
  • Dost canlısı sohbet

Yukarıda bahsi geçen sohbet odalarının ücretsiz olmasına rağmen katılmak için ücret alanların olduğunu bilmek önemlidir. İlginizi çeken bunlardan birini bulursanız, ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Tüm ücretler ve iptal politikası hakkında bilgi edinin. Çoğu zaman bu tür sohbet odaları katılmaya değmez.

Yaşılar ile sohbet edebilmek için üst taraftan nickinizi yazarak giriş yap a basabilir ve sohbete başlıyabilirsiniz.

Sohbet Odasına Katılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sohbet odalarının avantajları olsa da, “katıl” düğmesine tıklamadan önce dikkate alınması gereken şeyler vardır. Hepimizin bildiği gibi internet , yırtıcılar ve kimlikleri çalmak ve başkalarına zarar vermek isteyen insanlar için bir üreme alanı olabilir. Kendinizi korumanız gerekir, böylece kurban olmazsınız. İşte bazı ipuçları:

Adresiniz veya telefon numaranız gibi kişisel bilgileri vermeyin . İnsanlar masum gibi görünse de, bazen asla bilemezsiniz. Bir kişiye yalnızca sohbet odası aracılığıyla erişiminizi sınırlandırarak, onlarla ne kadar iletişim kuracağınızı kontrol edebilirsiniz.

Asla finansal bilgi vermeyin . Bunu sadece gönüllü olarak vermemekle kalmaz, aynı zamanda bir sohbet odasında tanıştığınız biri mali durumunuzu sormaya başlarsa şüphelenmelisiniz. Bu özel bir konudur; sohbet odasında hiç tartışılmaması gereken bir konu.

Şahsen görüşmeye karar verirseniz, halka açık bir yer seçin . Bir sohbet odasında yakınlarda yaşayan biriyle arkadaş olursanız, yüz yüze görüşme fırsatları doğabilir. Eğer bu olursa, halka açık bir yerde toplandığınızdan ve yanınızda biriyle buluşmaya çalıştığınızdan emin olun. Bu, bugünlerde asla bilmediğiniz gerçeğine dayanıyor. Birisi çevrimiçi bir şekilde görünebilir, ancak bizzat tamamen farklı davranır. Çevrede bol insanla halka açık bir yerde buluşarak kendinizi korumak en iyisidir.

Tanımadığınız kişilerden gelen ekleri veya bağlantıları açmayın . Bir sohbet odasındaki biri size açmanızda ısrar ettikleri bir bağlantı veya ek gönderirse yapma. Ek, kişisel bilgilerinizi almaya çalışan bir virüs içerebilir. Bağlantı sizi bilgisayarınız için de tehlikeli olabilecek veya uygunsuz içeriğe bağlantı verebilecek bir siteye yönlendirebilir.

Bir sohbet odasındayken her şey sağduyuya dayanır. Bir sohbet odasında diğer çevrimiçi etkinliklerle aynı kurallar geçerlidir. Akılda tutulması gereken başka bir şey, bu sitelerin birçoğu üyeleri taramak ve herkesin söyledikleri kişi olduğundan emin olmak için ellerinden geleni yaparken, her zaman yanlış nedenlerle gizlice girmeye çalışanlar vardır. Bu olasılığın farkında olun ve her zaman uyanık kalın. Yaşlıları avlamak için sohbet odaları kullananlar var. Kurban olma.

Çevrimiçi durumdayken akıllı ve farkında kalırsanız, sohbet odaları sizinle aynı ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

Etiketler:,,,,,,,

Yazı admin Tarafından 01.08.2020 Tarih, Saat 10:11 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir